Tým lektorů

Lektoři a bytosti, které u nás jsou, dělají své lekce i workshopy srdcem a duší. Jsou zkušení, pečliví a baví je práce s Vámi. Neváhejte je navštívit a vyzkoušet lekce, které Vás obohatí.


 

Mgr. Klára Bigasová

Mgr. Klára Bigasová

ZAKLADATELKA YOGA STUDIA, LEKTORKA ZDRAVOTNÍCH, JEMNÝCH I DYNAMICKÝCH STYLŮ JÓGY A DALŠÍCH CVIČENÍ

Před mnoha lety jsme se střetly v knihovně a od té doby je mojí největší učitelkou života. Velmi jí za to Děkuji a vyjadřuji hlubokou vděčnost za toto nenáhodné setkání. Začaly jsme spolu vyrůstat a každým dalším krokem jsme prohlubovaly nejen teorii, ale především praxi. Začala jsem ji studovat a praktikovat úplně všude. Veškeré mé studium i na vysoké škole směřovalo k józe, kterou jsem soustředila do všech svých prací. Dále mne vedli zkušení jogíni a pro mne obrovští guruové, kteří mi předali vždy to nejlepší, co mohli a co jsem byla schopná v danou chvíli pojmout a pochopit. Ovšem největší část jógy tvoří samostudiu, praxe a učit se plynout s životem, přijímat co přichází i odchází a snažit se chápat život, svět i lidi přesně takové jací jsou. Nakonec je každý z nás žákem i učitelem, záleží v jaké situaci se zrovna nacházíme. Na lekcích jste mými učiteli a stále se od Vás učím. Jsem šťastná a vděčná za společné sdílení, myšlenky, energii a plynutí na každé lekci. Na světě existuje mnoho odnoží, ale ,,Yoga,, jako taková je jen jedna a pro všechny. Zaměřuji se na zdravotní, kondiční i terapeutické aspekty jógy a pohybu. Věnuji pozornost pomalým i dynamickým formám jógy a dalším částem, které ji dělají, tak rozmanitou a všestrannou pro každého z nás.

,, Podmanila si mě nenápadně, prostě přišla a našeptala mi, že je tajemným kořením života, že je tajemstvím, do kterého mám nahlédnout. Jóga je cestou z vnějšího labyrintu do ráje srdce a vnitřních krás, je cestou k nám samotným. Není jen o pohybu, ale učí jak jít životem, jak jej žít, jak s ním splynout a prostě být. Tělo dělá silným a pružným, mysl učí koncentraci a ovládání, a duši, tu osvěžuje a nad egem povznáší. Občas máme strach, co vše v sobě najdeme, ale jóga je jako léčitel, kterého máme a máme ho kdykoliv u sebe. Jóga je láskou, pokorou, vděčností, otevřeností a hlubokým poznáním i vědomím, otvírá mysl i srdce ,,. 

Mgr. Ája Donátková

Mgr. Ája Donátková

LEKTORKA JÓGY PÁNEVNÍHO DNA, GRAVID JÓGY, POWER JÓGY, PORODNÍ ASISTENTKA

Jmenuji se Andrea a vystudovala jsem obor porodní asistentka, kde jsem objevila krásu porodu a seznámila se, se svým pánevním dnem. Ráda pomáhám ženám objevovat krásu pánevního dna. Nejšťastnější jsem v obklopeni blízkých lidí, zvířat a dětí. Děti jsou pro mě velkou inspirací a zároveň jsou těmi nejlepšími učiteli. Ráda cvičím jógu, protože mi pomáhá lépe poznat sebe sama, což je podle mě to nejdůležitější 🙂

MgA. Tereza Lhotská

MgA. Tereza Lhotská

LEKTORKA LÉTAJÍCÍ JÓGY, POWER JÓGY, JÓGY PRO ŽENY

Jsem výtvarnice a kreativně myslící žena, co miluje být ve své energii a dělat si vše tak nějak po svém. Každý den zkoumám aspekty ženství a jsem ráda, když mohu být průvodkyní druhým ženám na jejich cestě za sebeláskou, sebepoznáním a sebeuvědoměním.  Společně otevíráme dveře do nitra každé z nás a uctíváme ženství na všech úrovních. Láskyplná energie ženy je to nejsilnější a zároveň nejjemnější, co v sobě každá z nás má, a proto o ni musíme pečovat. Těším se na společných lekcích intuitivní jógy a dalších.

PhDr. Jana Cachová

PhDr. Jana Cachová

LEKTORKA PILATES, ZDRAVOTNÍCH LEKCÍ, MASÉRKA, TERAPEUTKA

Poznávám lidské tělo jako neuvěřitelně složitý systém, podobný vesmíru, je to jakýsi odraz vesmíru, jak nahoře tak dole. Makrokosmos jako mikrokosmos. Jsou si vzájemným zrcadlem. Lidské tělo je cílem rozsáhlých vědeckých studií. Člověk je stále zahalen velkým tajemstvím. I když to oficiální věda nechce zrovna moc přiznávat. Tady bychom si mohli položit takovou provokativní otázku: „Jaký je vztah biologického života, v té rovině tak jak ho známe a vesmíru jako určitého zastřešujícího celku v té jeho absolutní komplexnosti.“ Tady tuto otázku si kladli staří myslitelé celou historickou dobu existence člověka a snažili se samozřejmě na ni najít odpověď. Mnozí z nich jsou stále přesvědčení o tom, že je to právě určitá struktura nebo určitý design času, a prostoru, který je unikátním pojítkem k pochopení povahy multidimenzionální lidské povahy. Hovoříme-li tedy o člověku, samozřejmě v současné době existují nebo se začínají stále častěji objevovat skupiny výzkumníků tzv. nového paradigmatu. Ten lidem předkládám v aplikaci do nového směru jógy i hudby. Neboť žijeme hlavně ze světla a zvuku. Těším se na Vás i Vaše poznávání sebe sama.

Renata Taylor

Renata Taylor

LEKTORKA HATHA JÓGY

Jóga je pro mě cesta na kterou mě přivedla potřeba zvládnout těžké stresové situace v pracovním i osobním životě. Pomohla mi čelit období napětí, úzkosti, neexistující sebedůvery a pocitům že do tohoto světa nepatřím. Při návratu z 25 let v Anglii jsem se rozhodla využít změny v kariéře i životním stylu a nechat se vézt srdcem a sdílet to v čem jsem našla smysl. Je to závaznost k nekonečnému poznávání, učení se a snaha postoupit dál, najít vnitřní soulad a klid, uspokojení a přijetí sama sebe i všeho kolem. Rozpoznat radost v tichu a nehybnosti, v jednoduchosti,  v kráse přírody, v osvěžení deštěm nebo zahřáti sluncem je pro mě opravdové bohatství na které je snadné v tomto rušném a materiálním životě zapomenout.

Magda Semelová

Magda Semelová

LEKTORKA HORMONÁLNÍ JÓGY DLE DINAH RODRIGUES

Hormonální jógová terapie mi vstoupila do života v ten správný okamžik. Před 5 lety /rok 2014/ jsem se neúspěšně několik měsíců potýkala s prvními příznaky menopauzy. Nechtěla jsem užívat léky a bylinky mi moc nezabíraly. Tehdy jsem se během silvestrovské Oslavy života mezi 400 účastníky seznámila s Alenkou – úžasným člověkem, certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie přímo od nás ze Zlínského kraje. Vím, že náhody neexistují a často děkuji za toto setkání, které ovlivnilo celý můj další život. Předtím jsem neměla o této terapii ani potuchy. Přihlásila jsem se ihned na nejbližší seminář a začala pravidelně cvičit. Byla jsem natolik nadšená z výsledků nejen na sobě, ale i na kamarádkách, které tuto sestavu cvičily, že jsem se rozhodla, že udělám vše proto, abych mohla tuto metodu legálně šířit a pomáhat tak ženám, které o to budou mít zájem. Ocitla jsem se před největší výzvou svého života. Touha stát se lektorkou a šířit tuto úžasnou, neskutečně ženskou terapii zvítězila nad strachem a obavami, že to nezvládnu. Podřídila jsem přípravě na zkoušky rok života. Prošla jsem si silnými dny plnými optimismu a těšení na krásnou budoucnost, ale i údolími stínů. Po celou dobu při mě stál a ve všem mě podporoval můj muž, kterému za to patří velký dík .

Dnes mám vše úspěšně za sebou. Splnila jsem si svůj sen, jsem certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie a jsem připravená s láskou i Vás provést seminářem a předat Vám svoje znalosti a zkušenosti.

Karel Toshiro Veverka

Karel Toshiro Veverka

LEKTOR KUNG FU BAGUA ZHANG a dalších umění

První světlo dne jsem spatřil v revolučním roce. Čas mého narození se udál hodinu po půlnoci a jsem tedy na mezníku mezi znamením Váhy a Štír. Než se v mém životě začaly objevovat osobnosti co mě vedly správným a vyrovnanějším směrem, tak jsem své kroky vedl od jednoho extrému k druhému. Od práce v sociálních službách, až po pouliční rvačky. Od pozice, kdy jsem pomáhal bezdomovcům a drogově závislým až do doby, kdy jsem se probouzel jako „spravedlivé kladivo“ proti úpadkům společnosti.

Kung Fu (Gong Fu) si našlo mě, cvičení a praktikování mi pomohlo najít rovnováhu ve svém životě. Uvědomit si svou pozici a zkultivovat svou vnitřní i vnější stránku do nynější formy. Cvičebních a bojových stylů jsem prošel mnoho, začal jsem už v útlém věku, ovšem cesta Bagua Zhang je pro mne komplexní naplnění spousty životních principů.

Dále se již několik let věnuji tradiční čínské medicíně, čaji, čajové kultuře a čajovým obřadům. Mám rád zvířata (obzvláště psy), procházky v přírodě a společné chvíle s rodinou a přáteli.

Rozloučit se chci čínským příslovím, které je schopné vysvětlit myšlenku Kung Fu (Gong Fu) asi nejlépe: „Učení je jako proti proudu plavání, jeden den neplaveš, dva dny ztratíš.“

Mgr. Lucie Miškóciová

Mgr. Lucie Miškóciová

PSYCHOLOŽKA A LEKTORKA MINDFULNESS

Jsem psycholožka, která věří v sílu prevence. Zabývám se osvětovými přednáškami a psychohygienickými kurzy pro děti i dospělé. Fascinují mě tajemství lidské psychiky, dětská fantazie a schopnost každého z nás najít v sobě spokojenost a klid. Mým cílem je pomoci vám objevovat vaše pohodovější já a prožívat život s větší lehkostí.
Pavla Sobotková

Pavla Sobotková

MASÉRKA, TERAPEUTKA, MEDITACE

Ing. arch. et Bc. Petr Klika

Ing. arch. et Bc. Petr Klika

FYZIOTERAPEUT

Chceš se stát našim lektorem?

Chceš se stát našim lektorem?

NAPIŠ NÁM NEBO ZAVOLEJ A SPOLEČNĚ VYTVOŘÍME PROSTOR PRO TEBE A TVÉ LEKCE

,, Přátelství je blízkost dvou duší, skutečnost, která je v tomto světě velmi vzácná ,,

Mahátma Gándhí