Tým lektorů

Lektoři a bytosti, které u nás jsou, dělají své lekce i workshopy srdcem a duší. Jsou zkušení, pečliví a baví je práce s Vámi. Neváhejte je navštívit a vyzkoušet lekce, které Vás obohatí.

Mgr. Klára Bigasová majitelka studia

MAJITELKA STUDIA, LEKTORKA ZDRAVOTNÍCH I DYNAMICKÝCH STYLŮ JÓGY A DALŠÍCH CVIČENÍ

Před mnoha lety jsme se střetly v knihovně a od té doby je mojí největší učitelkou života. Velmi jí za to Děkuji a vyjadřuji hlubokou vděčnost za toto nenáhodné setkání. Začaly jsme spolu vyrůstat a každým dalším krokem jsme prohlubovaly nejen teorii, ale především praxi. Začala jsem ji studovat a praktikovat úplně všude. Veškeré mé studium i na vysoké škole směřovalo k józe, kterou jsem soustředila do všech svých prací. Dále mne vedli zkušení jogíni a pro mne obrovští guruové, kteří mi předali vždy to nejlepší, co mohli a co jsem byla schopná v danou chvíli pojmout a pochopit. Ovšem největší část jógy tvoří samostudiu, praxe a učit se plynout s životem, přijímat co přichází i odchází a snažit se chápat život, svět i lidi přesně takové jací jsou. Nakonec je každý z nás žákem i učitelem, záleží v jaké situaci se zrovna nacházíme. Na lekcích jste mými učiteli a stále se od Vás učím. Jsem šťastná a vděčná za společné sdílení, myšlenky, energii a plynutí na každé lekci. Na světě existuje mnoho odnoží, ale ,,Yoga,, jako taková je jen jedna a pro všechny. Zaměřuji se na zdravotní, kondiční i terapeutické aspekty jógy a pohybu. Věnuji pozornost pomalým i dynamickým formám jógy a dalším částem, které ji dělají, tak rozmanitou a všestrannou pro každého z nás.

,, Podmanila si mě nenápadně, prostě přišla a našeptala mi, že je tajemným kořením života, že je tajemstvím, do kterého mám nahlédnout. Jóga je cestou z vnějšího labyrintu do ráje srdce a vnitřních krás, je cestou k nám samotným. Není jen o pohybu, ale učí jak jít životem, jak jej žít, jak s ním splynout a prostě být. Tělo dělá silným a pružným, mysl učí koncentraci a ovládání, a duši, tu osvěžuje a nad egem povznáší. Občas máme strach, co vše v sobě najdeme, ale jóga je jako léčitel, kterého máme a máme ho kdykoliv u sebe. Jóga je láskou, pokorou, vděčností, otevřeností a hlubokým poznáním i vědomím, otvírá mysl i srdce ,,. 

Petr Klika, Ing. arch. et Bc.

FYZIOTERAPEUT A LEKTOR ČCHI KUNG

Hledám cestu harmonie – v situacích života, v tom co dělám – jako terapeut, ve vlastní soukromé praxi a při hipoterapii, jako průvodce dětí, jako architekt… Jako ten kdo, praktikou Čchi-kung a aikido, tříbí pohyb vlastního těla a mysli.

Ten kdo zná hodnotu nalézání cesty, rád sdílí zkušenost, která může při hledání pomoci dalším.

Klára Kročová

LEKTORKA JÓGY

Dominika Šenkeříková

SKVĚLÁ MASÉRKA A DOBRÁ DUŠA

Renča Ohnoutková

LEKTORKA JÓGY

Mgr. Jana Cohlová

LEKTORKA TAI ČI

Tai či jsem začala cvičit před 12 lety. Intenzivněji i občasně, ale Tai či si mě vždycky přitáhlo zpátky. Kromě sestavy 108 forem jsem cvičila také Tai či s vějířem a k lepšímu porozumění mi pomáhalo i studium Tradiční čínské medicíny. Před pár lety jsem vedla skupinu cvičení Tai či 108 forem tady v Brodě a teď mám čas i chuť se do toho pustit znovu. Těším se na zájemkyně i zájemce o toto podmanivé cvičení.

Chceš se stát našim lektorem?

Napiš nám nebo zavolej a společně vytvoříme prostor pro Tebe a Tvé lekce.

,, Přátelství je blízkost dvou duší, skutečností, která je v tomto světě velmi vzácná. ,,

Mahátma Gandhí